Kraft Házirend

Érted, értünk, mindannyiunkért!

Foglalkozásra történő bejelentkezés:

–          Iskolánk foglalkozásai nagy népszerűségnek örvendenek, és a foglalkozások létszámot tekintve limitáltak, ezért a foglalkozásokon előzetes bejelentkezés alapján tudsz részt venni.

–          Ha az előzetes bejelentkezés ellenére nem tudsz részt venni a foglalkozáson, kérjük, hogy lemondásodat időben, legalább 48 órával a foglalkozás előtt jelezd azt az oktatónak, biztosítva ezzel másnak a lehetőséget, aki esetleg nem fért be a tréningre.

–          Ellenkező esetben az időben le nem mondott edzés díját sajnos ki kell fizetned.

Felszerelések, kellékek

–          Minden foglalkozáson legyen nálad megfelelő mennyiségű jutalomfalat, aminek nedves, puha, könnyen lenyelhetőnek kell lennie (pl. virsli, párizsi darabkák).

–          Semmiképpen ne használj a foglalkozásokra száraztápot, mert ez mozgás közben veszélyes is lehet, ha a kutya nem tudja azonnal lenyelni, és visszaköhögés után félrenyeli.

–          Jutalomfalatnak javasoljuk, inkább közepes-nagyobb falatok használatát, amit a kutyus könnyen, gyorsan le tud nyelni, ill. ha le is esik, könnyen megtalálható. Figyeljetek, a falatokat ne szórjátok szét, jól záródó dobozban, jutifalat tartóban hozzátok, nagyon sok kutyát zavar a munkában a pályán elszórt jutalomfalat.

–          A jutalomfalat mellett legyen nálad a kutya számára kedves játék is, legalább két-háromféle. (Pl. labda, húzogatós kötél, egyéb játékok)

–          Minden alkalommal legyen nálad nyakörv és póráz, hogy bármikor meg tudd kötni kutyádat.

–          Hozz magaddal itatótálat a kutyád számára.

Érkezés:

–          Kérjük, hogy pontosan érkezz.

–          Még jobb, ha a kezdési időpont előtt annyival a helyszínre érsz, hogy a foglalkozás kezdete előtt még meg tudd sétáltatni a kutyádat. Így az edzésen mindkettőtöknek már csak a közös feladatokra kell koncentrálnotok.

Parkolás:

–          A kutyaiskola területén gépkocsival csak kaviccsal leszórt úton lehet közlekedni a közlekedési táblák figyelembe vételével.

–          Parkolni a csarnok körül bárhol tudsz a köves területen, de kérjük, hogy ezt 45 fokos szögben – azaz „halszálka formában” – tedd, hogy a többi résztvevő is kényelmesen elférjen

–          A csarnok bejáratait, kérjük, hogy hagyd szabadon.

Kutyasétáltatás:

–          Biztonsági okokból, illetve a foglalkozások zavartalansága érdekében az iskola területén a kutyák csak pórázonsétáltathatók (kivéve a bemelegítés időszakát)

–          A kerítésen kívül, megfelelő körültekintéssel szabadon is engedhetőek.

–          A kutyasétáltatásra általánosan javasolt terület az iskola bekerített területe körül található füves tér.

–          A kerítésen belül verseny- és edzőpályaként használjuk a füves területet, ezért figyelj rá, hogy a kutyád a dolgát a kerítésen kívül végezze el.

–          Kutyád után az ürüléket minden esetben szedd össze, és a kihelyezett kukába dobd !

Higiénia, egyebek

–          A mellékhelyiségek tisztaságára kérjük, ügyelj!

–          A szemetet mindig a kihelyezett kukákba dobd.

–          Dohányozni a kutyaiskola teljes területén TILOS, kivéve a büfé melletti dohányzásra kijelölt helyet. Kérjük, hogy a cigarettacsikkeket soha ne dobd el a földön, hanem az erre a célra kihelyezett gyűjtőbe dobd.

–          Kan kutyák tartózkodjanak az akadályok, fák, bokrok lepisilésétől!

–          Az iskola területén nincs ivóvíz, magad és kutyád számára ivóvizet hozz magaddal.

–          A kutyával való durva bánásmód szigorúan TILOS! Akinél ezt tapasztaljuk, azonnali hatállyal kitiltásra kerül a klubból és minden rendezvényünkről.

–          Tüzelő szukák, illetve dominánsabb kutyák részt vehetnek foglalkozásainkon, ezzel kapcsolatban az oktatóval előzetesen egyeztetni szükséges. Ezen kutyák gazdái kutyájukra különösen gondosan figyeljenek! Kerüljék a konfliktusokat, mások zavarását.

–          Minden gazdi köteles megtéríteni a kutyája által okozott károkat.

–          A kutyaiskola területén vigyázzatok a fűre és a talajra (ásással, kaparással ne tegyen kárt benne a kutya). Az egyenetlen talaj a foglalkozások közben egyaránt balesetveszélyes lehet a kutya és a gazdi számára is.

–          Foglalkozásainkon, rendezvényeinken kizárólag egészséges, és a kötelező oltásokkal rendelkező kutya vehet részt.

–          Az oltásokat bármikor ellenőrizhetjük, ezért kérjük, hogy az oltási könyv (vagy útlevél) legyen nálad.

–          A konténerekbe, épületekbe a kicsiny méretükre való tekintettel nem szabad kutyát bevinni.

–          A kutyaúsztató tavat mindenki csak saját felelősségre használhatja. Kérjük, hogy mindenki nagyon ügyeljen, hogy a vízben ne történjen a kutyák között konfliktus, mert ez balesetveszélyes is lehet.

–          A gyermekek részére fenntartott mászókákat mindenki csak saját felelősségre használhatja. Vigyázzunk gyermekeinkre!

Agility edzések

1.       Pakolás, pálya felállítása

–          Az edzés pakolással kezdődik.

–          A szükséges akadályokat az oktató határozza meg.

–          Az akadályok nem könnyűek, az edzés-idő véges, ezért mindenki segítségére szükség van a pakoláshoz, a pálya felállításához. Általában a teljes kipakolás mintegy húsz percet vesz igénybe.

–          Kérjük, figyelj az akadályok épségére, a felszerelés apróbb darabkáira (zónás rögzítő elemek, akadályok rúdtartói), ne essenek le, ne vesszenek el. Egyrészt az akadályokhoz szükségesek, másrészt, ha a homokban vagy a fűben eltűnik, balesetveszélyes.

–          A pakolás és a pályaállítás ideje alatt a kutya megóvása érdekében kérjük, hogy kutyádat boxban, autóban, vagy pórázon kikötve tartsd, és ne engedd szabadon.

–          Az oktató vezetésével együtt állítjuk fel a pályát. Az akadályok felállításánál fordíts külön figyelmet arra, hogy különösen a zónás akadályok stabilan legyenek felállítva, a kúszók megfelelően legyenek rögzítve, a hinta talpát két zsákkal kell leterhelni.

–          Az edzés végén az akadályokat közösen visszapakoljuk a helyükre. Kérjük, hogy mindig segítsd abban, hogy rendben legyen visszahelyezve a felszerelés, hogy bármit azonnal meg lehessen találni.

2. Pályabejárás

–          A pályabejárás során megjegyezzük az akadályok sorrendjét, és kitaláljuk, hogyan vezessük végig a kutyánkat.

3. Tréning

–          A tréning ideje alatt a pályán – kivéve, ha két párhuzamos pálya kerül felállításra – egyszerre csak egy kutya, a kutya felvezetője és az oktató tartózkodhat.

–          Ha felvételt szeretnél készíteni az edzésről, mindenképpen kérd az azon szereplők hozzájárulását.

–          Mind magadat, mind a kutyádat alaposan melegítsd be a sérülések elkerülése érdekében. Télen, hidegben ez különösen fontos!

–          Az éppen nem tréningező kutyát mindenképpen javasolt pihentetni boxában, vagy annak hiányában az autóban. A tréning nagy megterhelést jelent neki, előtte, két pályára lépés között mindenképpen szükséges pihentetni. Amennyiben veletek van a csarnokban, akkor pórázon, csendben, nyugodtan legyen a kutya, hogy az épp dolgozó párost ne zavarja.

–          Egy kutya egy edzés alkalmával 2 vagy 3 alkalommal kerül pályára, a köztes időkben tanácsos megsétáltatni, itatni, illetve nyugalomba helyezni.

–          A sorra kerülő páros a pályát oly módon közelítse meg, hogy az épp még dolgozó kutyát ne zavarja meg (a pálya távolabbi szélén, pórázon, bemelegítve érkezzetek a feladatokhoz).

–          Ugyanígy a dolgozó kutya, mikor végzett, a pályát úgy hagyja el, hogy ne zavarja az érkező, illetve a másik pályán esetlegesen dolgozó kutyát.

–          Az edzés végén, mindenki nézzen körül, nem hagyott-e ott valamit. Nagyon-nagyon sok kallódó tárggyal találkozunk, ami egy idő után a kukában végzi.